SVEČANO OTVORENJE VRTIĆA

Iako su naša vrata otvorena za djecu i roditelje već više od 5 mjeseci, vrtić se na početku nije mogao službeno otvoriti  zbog poštivanja epidemioloških mjera. Zato je 8.lipnja s početkom u 15 sati organizirano službeno svečano otvorenje našeg vrtića. Otvorenju su nazočili visoki dužnosnici, uz  izaslanicu predsjednika Hrvatskog sabora i  predsjednicu Odbora za obrazovanje, znanost i kulturu  Vesnu Bedeković, izaslanicu predsjednika Vlade RH i ministricu poljoprivrede Mariju Vučković, državnu tajnicu Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade Željku Josić, zamjenika župana Zagrebačke županije Damira Tomljenovića i  načelnika Općine Rugvica Mate Čička. Programu su nazočili i bosanskohercegovački kardinal, nadbiskup i metropolit u miru Vrhbosanske nadbiskupije Vinko Puljić, generalni vikar Zagrebačke nadbiskupije msgr. Tomislav Subotičanec i župnik naše župe Mato Draganović.

Gđe. Bedeković je uz niz drugih vrijednosti istaknula kako je ovaj vrtić jedna od najuređenijih predškolskih odgojno-obrazovnih ustanova u Zagrebačkoj županiji, načelnik Općine Rugvica najavio je proširenje vrtića, a ravnateljica vrtića zahvalila se svim subjektima uključenim u izgradnju trenutnog i budućeg područnog vrtića. Kako bi obogatili program, djeca odgojne skupine Vidrice pripremili su za goste glazbenu točku. Na kraju programa svečanog otvorenja,  generalni vikar Zagrebačke nadbiskupije msgr.,Tomislav Subotičanec blagoslovio je naš vrtić.